Padání vlasů 2 = lámání vlasu
LÁMÁNÍ VLASŮ
Lámání vlasů je běžný a docela častý problém, který se děje v důsledku špatného mechanického ale i chemického zacházení. Jelikož je toto téma u nás ve studiu dost často probírané, napsali jsme Vám o tom víc. ⤵️
🔹Mechanické poškozování
Co je tím vlastně vůbec myšleno? V kostce je to poškození běžnými automatickými činnostmi, které už si většinou ani neuvědomujeme, že je děláme. Třeba špatným česáním (jak technikou, tak i nevhodným hřebenem), pevnými culíky a drdoly, ostrými sponami nebo špatně zvolenými gumičkami.
Před těmito vlivy je snadnější se ubránit, pokud však zvolíme správné pomůcky a postupy, s ohledem na tip vlasů.
🔹Česání vlasů
- Vlasy rozčesáváme od spodu, tedy od konečků a postupujeme směrem nahoru, tím zajistíme snadnější rozčesáním, méně tahání a hlavně trhání.
- Zvolte správný kartáč nebo hřeben podle délky, kvality a typu vlasů.
🔹Sepnutí vlasů
- Při jakémkoli účesu zvolte správnou gumičku nebo sponu, která nám vlasy nebude zbytečně moc stahovat, skřípat ani mačkat.
- Pokud máte radši skřipce nebo spony, měli by jste dbát na to, aby neměli příliš ostré hrany, které by způsobily přeštípnutí. Vlasy pod skřipec nemačkáme.
Náš tip: Gumičky Invisibobble, které mají spirálovitý tvar, vlasy krásně drží a díky jejímu tvaru vlas nijak nemačká. Zakoupíte i zde a u nás můžete vyzvednout.
🔹Tepelná úprava vlasů
- Volíme nižší tepelné stupně a používáme řidší hřeben.
- Pokud vlasy upravujeme žehličkou, kulmou atd. důkladně je vysušte a to úplně do sucha.
- Před zahájením jakékoli tepelné úpravy vlasů je ale důležité na vlasy také nanést vhodný termoregulační ochranný sprej:
Fénovací péče Ochranný sprej před teplem
🔹Lámání vlasů chemickým vlivem
Pro naše vlasy je hrozně důležité, zvolit správné přípravky nejen pro domácí péči. Chemické zásahy, ať už půjde o barvení, zesvětlování nebo různé chemické ondulace nechte vždy na odborníkovi, který Vám vysvětlí průběh procesu, co se s vlasem bude momentálně dít a jaká je potřeba následné péče. Případný i další postup, ne všechny úkony jdou totiž udělat v jedné návštěvě…
🔹Domácí péče
- Šampon a balzám musíme zvolit tak, aby nám vlasy zbytečně nezatěžovaly ale šampon, aby vlas dostatečně vyčistil od prachu, pilu, laků atd… a následně aby se vyčištěný vlas za pomoci balzámu zase uzavřel a chránil před okolními vlivy (prachu, pilu, změnami teplot atd..)
- Barvené a zesvětlené vlasy jsou potřeba vyživovat intenzivněji. Šampony můžeme volit s pigmenty, abychom udrželi barvu zářivější, nebo potlačili nežádoucí odstín.
- Balzám prokládáme maskami cca jednou až dvakrát za 14dní, pro hloubkovou hydrataci a péči, podle toho co zrovna Vaše vlasy potřebují.
- Pro lehčí rozčesání a větší hydrataci vlasů můžeme docílit použitím bezoplachového sprej.
- Jako tečku na závěr v naší vlasové péči můžeme nanést do konečků vlasů olej nebo vlasový krém.
🔹Fixační přípravky
- Tužidla nebo objemové spreje volte lehké, které vlasy nevysuší ani je nebudou slepovat.
- Laky se musejí dát z vlasu dobře vyčesat, bez zanechání matného šedého povlaku.
- Přípravky volíme vždy podle délky a hustoty vlasů, nebo dle příležitosti.
🔹Barvení, odbarvovaní a tónování
- Jak už bylo výše zmíněno takovéto zásahy je nejlepší nechat na odborníkovi. Ten vám udělá službu na míru. Zvolí správné odstíny, sílu vyvíječe, dobu působení a samozřejmě i produkty na domácí péči. Vše pro dosažení co nejlepšího výsledku.
Odkazy na produkty:
Hřebeny , kartáče
Ivisibobble pomůcky
Color sampony
Šampony a balzámy = péče
Fixační přípravky